Tentokrát z jiné boudy - začal Týden vědy a techniky

01.11.2013 04:29

 

Milí příznivci vědy a techniky, první den festivalu právě nadešel.

Nabízíme vám zajímavé akce konající se právě dnes na různých místech České republiky. Věříme, že si festival užijete a že vám přinese mnoho nových zážitků.

Z dnešního programu jsme pro vás vybrali pražskou přednášku konanou v Akademii věd na Národní 3 Co může prozradit Titan o Zemi aneb Existuje zrcadlo do naší minulosti?. Podvečerní přednáška Alžběta I. – její doba a její obraz v díle Benjamina Brittena v pražském Clam-Gallasově paláci jistě také stojí za návštěvu. Geofyzikální ústav AV ČR, v. v. i., vám otevře své dveře od 9:00. Komentované prohlídky iQPARKU LIBEREC počínají dnešním dnem, ale konají se i ve dnech dalších, tak je nepropásněte.

Od 4. listopadu se můžete v budově Akademie věd ČR na Národní 3 těšit na nezapomenutelné interaktivní expozice.

 

Týden vědy a techniky AV ČR je nejrozsáhlejší vědecký festival

v České republice. Koná se každoročně v měsíci listopadu

a letos proběhne již v pořadí 13. ročník. 


Třináctý ročník festivalu se uskuteční ve dnech 1.–15. listopadu 2013
ve městech Praha, Brno, Ostrava, České Budějovice, Olomouc,
Pardubice, Hradec Králové, Zlín, Jihlava, Plzeň,
Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec
a na mnoha dalších místech. 


Program TVT AV ČR 2013 nabídne přes 400 akcí po celé ČR – v každém krajském městě a na mnoha dalších místech.
Máte možnost navštívit přednášky, výstavy, exkurze, vědecké kavárny, promítání dokumentárních filmů, nahlédnout do vědeckých pracovišť, laboratoří a knihoven a poznat, jak se dělá věda.
V dopoledních hodinách jsou přednášky a exkurze zaměřeny především na středoškolskou mládež. Odpolední a podvečerní přednášky a doprovodné akce jsou připraveny pro širokou veřejnost. Sledujte však informace u jednotlivých akcí, protože na velkou část programu mají přístup jen registrovaní návštěvníci.

Dny otevřených dveří ústavů Akademie věd ČR jsou určeny všem návštěvníkům, kteří mají zájem dozvědět se více o nejnovějších trendech v oblasti vědy, o práci vědeckých pracovníků, výzkumných projektech AV ČR, o nejmodernějších vědeckých přístrojích.